fbpx

Gabinet Okulistyczny

Zachęcamy do skorzystania z kompleksowych badań okulistyczno-optometrycznych dostosowanych do Państwa indywidualnych potrzeb. Badania wykonuje profesjonalny zespół doświadczonych lekarzy okulistów, optometrystów i specjalistów refrakcji z użyciem najnowocześniejszej aparatury diagnostycznej. Nawet najlepsza wiedza nie pomoże, gdy brakuje zaplecza technicznego.

Istota profesjonalizmu okulisty – Kielce

Zdajemy sobie sprawę, że każda osoba idąca do okulisty, oczekuje profesjonalnego podejścia i wysokich kompetencji osoby przeprowadzającej badanie. Wybór odpowiedniego gabinetu okulistycznego w Kielcach bywa niekiedy trudną decyzją ze względu na wzmożoną liczbę placówek, które rekomendują swoje działania w obszarze diagnostyki i leczenia. W Klank Optyk wiemy, czym powinien charakteryzować się profesjonalny salon okulistyczny i jakie cechy powinien przejawiać wykwalifikowany okulista. Kielce to miasto, w którym istnieje możliwość skorzystania z kompleksowych badań okulistyczno-optometrycznych.

Wysoka skuteczność naszych działań – okulista Kielce prywatnie

Jednym z najważniejszych, obiektywnych czynników wykonawstwa usługi jest skuteczność wykonanych interwencji. Salony Klank Optyk cechują się szeregiem pozytywnych opinii wśród osób, które zdecydowały się na diagnostykę w naszych gabinetach. Profesjonalne badania wykonują optometryści, okuliści i specjaliści w dziedzinie diagnostyki za pomocą najnowocześniejszego sprzętu. Dzięki implementacji innowacyjnych rozwiązań, badania nie są inwazyjne dla pacjenta. Bierzemy odpowiedzialność za odpowiedni dobór korekcji. Prowadzimy także nadzór i poradnictwo w zakresie ćwiczeń układu wzrokowego, które mogą przyczynić się do poprawy fizjologicznej sprawności.

Okulista Kielce – nasz prywatny gabinet okulistyczny

Nowoczesna okulistyka i optyka opiera się na sprzęcie, który pozwala na wykrycie schorzenia oraz skuteczne leczenie. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego nasze firma stawia na monitorowanie rozwoju branży i rozszerzanie bazy urządzeń służących do pomagania naszym pacjentom. Innowacyjny sprzęt okulistyczny pozwala na bezbłędną i dogłębną diagnostykę. Implementacja najnowocześniejszych rozwiązań technicznych to duże udogodnienie zarówno dla pacjentów, jak i specjalistów pracujących w gabinetach. Dzięki sprawdzonym urządzeniom możemy szybko informować pacjentów o ewentualnych chorobach czy dysfunkcjach układu wzrokowego. Każda diagnostyka przeprowadzana jest w sposób indywidualny. Naszym celem jest przede wszystkim zapewnienie pacjentom najwyższej jakości usług i poczucia komfortu w salonie.

Gabinet okulistyczny – Kielce | przebieg wizyty

Wszystkie badania w naszych gabinetach są przeprowadzane na najnowocześniejszym sprzęcie pomiarowym firm Topcon, Nidek oraz Optopol – światowych liderów w dziedzinie produkcji sprzętu okulistyczno – optycznego. Przy każdej wizycie specjalista zbierze od Państwa informacje na temat przeszłości okulistycznej, przeprowadzi profesjonalny dobór korekcji, oceni widzenie obuoczne, sprawność akomodacji, konwergencji oraz widzenie przestrzenne. Dokona oceny stanu przedniego odcinka oka i funkcji siatkówki, a u osób z grupy ryzyka skontroluje ciśnienie w gałce ocznej. W razie potrzeby przeprowadzenie i nadzór ćwiczeń układu wzrokowego w celu przywrócenia fizjologicznej sprawności.

Czym powinien charakteryzować się profesjonalny okulista? | Kielce

Decydując się na diagnostykę wzroku, warto zadbać o wybór odpowiedniej placówki. Nasze gabinety wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt, który został poddany odpowiednim atestom i kontrolom jakości. Nasi specjaliści podchodzą do każdego klienta w sposób indywidualny i kompleksowo informują o kolejnych krokach badania. Posiadają wysokie kwalifikacje i cechują się empatycznym podejściem. Wszystkie te aspekty warunkują poczucie komfortu wśród osób, które odwiedzają nasze gabinety. Zawsze służymy fachowym poradnictwem. Pomagamy także w znajdowaniu takich rozwiązań medycznych, które są w stanie doskonale poradzić sobie z wykrytą dysfunkcją układu wzrokowego.

Prywatne gabinety okulistyczne – dlaczego warto?

W naszych salonach dbamy o profesjonalne wykonawstwo usługi na każdym etapie trwania współpracy z klientem. Nasze prywatne gabinety okulistyczne zostały zaaranżowane w sposób, który odpowiada potrzebom i oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób. Cechuje nas terminowość, otwartość i chęć ciągłego udoskonalania poszczególnych aspektów naszej działalności. Każde badanie okulistyczne przeprowadzane jest w przyjemniej atmosferze. Oferując dostęp do innowacyjnych i sprawdzonych metod leczenia wad wzroku, stawiamy na przekazywanie merytorycznych treści. Chcemy, aby osoba badana była w pełni świadoma działań, które realizowane są w celu znalezienia źródła problemu.

TRUDNE KOREKCJE TO NASZA SPECJALNOŚĆ

Rozwiązujemy typowe i nietypowe problemy wzrokowe. Jeżeli masz jakiekolwiek problemy ze wzrokiem – odwiedź nasz gabinet. W naszych gabinetach wykonujemy mi.in. takie badania jak: tomografia oka, pole widzenia, USG gałki ocznej i oczodołu, pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego (metodą bezdotykową i standardową, zdjęcie cyfrowe dna oka, pachymetria (pomiar grubości rogówki), gonioskopia (ocena kąta przesączania), komputerowe badanie wzroku dorosłych i dzieci. Wszystkie te badania realizowane są przy pomocy najnowocześniejszego sprzętu, który pozwala na szybkie i kompleksowe wykrycie źródła problemu.

Tomografia oka

Badanie OCT, czyli optyczna koherentna tomografia dna oka, jest jedną z najnowocześniejszym metod diagnostyki siatkówki oka. Tomograf SOCT, to jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń tego typu, które pojawiły się ostatnio na rynku polskim.

Po zastosowaniu otrzymuje się trójwymiarową wizualizację siatkówki i nerwu wzrokowego badanego. Wynik badania wykonanego przez skaner OCT dostarcza okuliście w wysokiej rozdzielczości obrazy wszystkich warstw siatkówki.

Badanie okulistyczne pozwala lekarzowi na bardzo dokładną ocenę stanu siatkówki oka. Raporty wygenerowane przez komputer porównują stan oczu badanego do wzorca.

Pole widzenia

Badanie pola widzenia jest to ocena zakresu (wielkości) przestrzeni, którą osoba badana w danym momencie obejmuje wzrokiem. Badanie to zwane jest inaczej perymetrią.

Istnieją dwie podstawowe metody oceny pola widzenia: kinetyczna i statyczna. W obu badaniach pacjent siedzi przy aparacie zwanym polomierzem i sygnalizuje za pomocą ręcznego przycisku moment pojawienia się w jego polu widzenia świetlnego punktu.

Badanie wzroku dzieci

Rodzice zazwyczaj nie wiedzą, że ich dzieci muszą „nauczyć się” dobrze widzieć. Oczy, nerw wzrokowy oraz mózg we wczesnym dzieciństwie uczą się ze sobą współpracować. Postępy dziecka w mowie czy w chodzeniu można z łatwością obserwować, natomiast to, czy i jak dziecko widzi, pozostaje często dla rodziców niewidoczne.

W pierwszych latach życia zaburzenia widzenia mogą prowadzić do amblyopii, czyli osłabienia zdolności widzenia w jednym oku (tzw. leniwe oko). Niewykrycie tej wady w odpowiednim czasie może doprowadzić do trwałego niedowidzenia, którego nie będzie można już skorygować.

Z czasem prawidłowe widzenie pozostanie już tylko w jednym – zdrowym oku, a wada w drugim oku pozostanie na całe życie. Dlatego też tak ważna jest wczesna diagnoza oraz prawidłowe leczenie.

Tonometria

Tonometria, czyli pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego to jedno z podstawowych badań okulistycznych. Badanie to jest szczególnie ważne przypadku chorych na jaskrę lub nadciśnienie oczne, podejrzanych o te schorzenia oraz jako rutynowe badanie kontrolne po zabiegach wykonanych na gałce ocznej.

Prawidłowo ciśnienie wewnątrz gałki ocznej powinno mieścić się w granicach 10-21 mmHg. Podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe to najważniejszy czynnik ryzyka jaskry – choroby prowadzącej do zniszczenia nerwu wzrokowego. Jaskra to jedna z najczęstszych przyczyn ślepoty. Dlatego po ukończeniu 40 lat każda osoba zgłaszająca się do okulisty powinna mieć wykonaną tonometrię.

Badanie ostrości wzroku

Badanie ostrości wzroku to najpopularniejsze badanie okulistyczne, powinno być wykonane przy każdej wizycie u okulisty. Pozwala nie tylko ocenić jakość widzenia, ale wstępnie pozwala wykluczyć choroby, w których dochodzi do szybkiego uszkodzenia wzroku.

Do bardzo dokładnych pomiarów można zastosować komputerowe badanie wzroku. Jednak badanie ostrości wzroku z dużą dokładnością może być przeprowadzone niemal w każdych warunkach przy użyciu  tzw. tablic Snellena.  Prezentowane są na nich litery, cyfry bądź inne znaki graficzne (optotypy), przy czym ich wielkość maleje ku dołowi.

Płynność informacji i budowanie świadomości wśród pacjentów | Okulista Kielce

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do sposobu realizacji poszczególnych kroków, służymy kompleksowym poradnictwem. Informujemy o istocie działań, które przeprowadzane są w celu poprawy funkcjonowania układu wzrokowego. Osoby zainteresowane rozpoczęciem przygody z soczewkami kontaktowymi, oprócz przeprowadzenia wymaganego badania zostaną poinformowane o korzyściach i zagrożeniach, sposobach pielęgnacji, użytkowania, nauce zakładania i ściągania soczewek kontaktowych. Kondensacja wiedzy pomoże pacjentom przebrnąć przez trudny okres, w którym zmuszeni będą do wdrożenia nowych działań rutynowych.

Prywatny gabinet okulistyczny w Kielcach – kontakt

Jeśli któryś z wątków wymaga wyjaśnienia, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Udzielimy odpowiedzi na każde pytanie związane z realizacją usług w naszym gabinecie okulistycznym. Kielce to miasto, w którym pomogliśmy już setkom pacjentów. Osoby odwiedzające salony Klank Optyk cenią nas za profesjonalne podejście, szybką i bezbłędną diagnostykę, wdrożenie odpowiedniego schematu leczenia oraz postawę pełną wyrozumiałości. Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na najwyższą jakość usług i stałe poszerzanie kompetencji w obszarze rewolucyjnych sprzętów medycznych na rynku. Dziś posiadamy wszelkie, niezbędne narzędzia, aby przeprowadzać profesjonalne badania optyczno-optometryczne. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Aby kompleksowo przedstawić szereg poszczególnych działaniach wchodzących w skład naszej oferty, skondensowaliśmy najważniejsze informacje. Poniżej przeczytacie nieco więcej na temat badań przeprowadzanych w salonach Klank Optyk.