Mamy doskonałą wiadomość dla wszystkich, którzy cenią sobie obsługę na najwyższym poziomie, jak i pragnących dla swoich pociech kompleksowych działań w zakresie optyki oraz okulistyki. W Kielcach powstał salon Klank Optyk Kids skierowany wyłącznie dla dzieci, a także towarzyszący mu Varilux Center.  

Przypomnijmy, że to drugi taki salon optyczny w województwie świętokrzyskim, ponieważ pionierska placówka pod szyldem Klank Optyk Kids powstała kilka lat temu w miejscowości Busko-Zdrój, gdzie do dziś świadczy dzieciom usługi na najwyższym poziomie. Od teraz rodzice dbający o zdrowe oczy swoich maluchów będą mogli skorzystać z naszego wsparcia także w stolicy regionu.

Bo Klank Optyk Kids w Kielcach to wyjątkowe miejsce nie tylko na mapie regionu świętokrzyskiego, ale również unikatowy salon w skali ogólnopolskiej. To szeroki, największy w województwie wybór opraw okularowych, przyjazne badanie wzroku, kolorowe wnętrza, profesjonalny personel, usposobiony do pracy z dziećmi oraz sala zabaw, w której najmłodsi bezstresowo spędzą czas w oczekiwaniu na wizytę u specjalisty okulistyki dziecięcej.

Trzeba zaznaczyć, że to właśnie w salonie Klank Optyk Kids w Kielcach (kompleks Plaza Park u zbiegu ulic Zagnańskiej oraz Jesionowej) za badania najmłodszych odpowiedzialna jest lek. med. Magdalena Czerwińska. To doskonały i uznany specjalista okulistyki dziecięcej.


lek. med. Magdalena Czerwińska

W gabinecie okulistycznym oferujemy m.in. następujące badania: pełną diagnostykę okulistyczną w zakresie wykrywania wad refrakcji i ich wyrównania, leczenie zeza i niedowidzenia, leczenie stanów zapalnych oka, badanie dna oka oraz pomiar ciśnienia w oku dziecka, leczenie alergii i stanów zapalnych oczu oraz diagnostykę drożności dróg łzowych.

Oferujemy Państwu badania przy użyciu autorefraktometru pediatrycznego firmy Plusoptix, który jest jedynym dostępnym na rynku urządzeniem przeznaczonym do walki z amblyopią. Jest on niezastąpionym narzędziem we wczesnej diagnostyce zaburzeń widzenia u dzieci. Pozwala na wykonanie pełnego badania wad wzroku oraz sprawdzenie, czy oko funkcjonuje prawidłowo.

Należy w tym miejscu wspomnieć, że wykonywane badania są łatwe, szybkie i komfortowe dla każdego małego pacjenta. Nawet takiego, który na co dzień boi się wizyt u lekarza.

Najmłodsi pacjenci bezstresowo spędzą czas w oczekiwaniu na wizytę u specjalisty okulistyki dziecięcej

Podczas badania urządzenie wydaje charakterystyczny przykuwający uwagę dziecka dźwięk. Ta chwila wystarczy, aby pomiar został wykonany. Urządzenie przeprowadza badanie automatycznie, gdy tylko kamera uchwyci oboje oczu dziecka. Pomiar jest wykonywany z odległości 1 metra i trwa niecałą sekundę. Wyniki są widoczne natychmiast na ekranie.

Podczas badania urządzenie wydaje charakterystyczny przykuwający uwagę dziecka dźwięk. Ta chwila wystarczy, aby pomiar został wykonany. Urządzenie przeprowadza badanie automatycznie, gdy tylko kamera uchwyci oboje oczu dziecka. Pomiar jest wykonywany z odległości 1 metra i trwa niecałą sekundę. Wyniki są widoczne natychmiast na ekranie.

Pomiar może być wykonany przy nierozszerzonych jak i rozszerzonych źrenicach. Można także zbadać pacjenta w okularach, które nosi na co dzień, aby sprawdzić czy zostały dobrze dobrane. Ponieważ obydwoje oczu mierzymy jednocześnie, wyniki są dokładne przy nierozszerzonych źrenicach. Autorefraktometr jest przenośny, dlatego badanie można wykonać również poza gabinetem okulistycznym.

W czasie badania maluchów rodzice mogą skorzystać z oferty proponowanej przez Varilux Center, które jest zaopatrzone w oprawki okularowe uznanych światowych marek, a także soczewki z najwyższej półki.

Rodziców zapraszamy do sąsiadującego z Klank Optyk Kids Varilux Center

Przypominamy, że nowe salony można znaleźć w kompleksie handlowym Plaza Park mieszczącym się przy ulicy Zagnańskiej 92 w Kielcach.