W dobie XXI wieku nasze dzieci od najmłodszych lat posiadają tendencję do problemów wzrokowych. Składa się na to wiele czynników. Jednym z nich jest łatwy i szybki dostęp do urządzeń cyfrowych. Każde z nich emituje ogromną ilość szkodliwego światła UV, które może spowodować choroby, bądź uszkodzenia siatkówki. Firmy optyczne prześcigają się w coraz to nowszych technologiach chroniących nasz najważniejszy zmysł jakim jest wzrok.

W naszej ofercie znajdą Państwo odpowiednie soczewki z powłoką chroniącą oczka naszych najmłodszych pacjentów. W zależności od całodziennego funkcjonowania i indywidualnych potrzeb jesteśmy  w stanie dobrać odpowiednie soczewki.

Zapraszamy do naszych salonów Klank Optyk Kids, dedykowanych specjalnie dla naszych najmłodszych, zawsze uśmiechniętych ? klientów. 

Jak dobrać odpowiednią oprawkę dla dzieci, czym się kierować?

Bardzo istotnym elementem w doborze oprawek jest ich rozmiar oraz wielkość tarczy tak, aby oprawka leżała swobodnie nie uciskając skroni przy całodziennym użytkowaniu. Dobrze dobrana oprawka nie powinna się zsuwać z nosa, jej zauszniki nie powinny być za długie, a wielkość tarczy musi zostać tak dobrana, aby oko mieściło się w środku tarczy.

Najważniejszym i bardzo istotnym elementem jest to, czy podoba się dziecku. I niech mierzy tyle oprawek, ile mu się spodoba! Bardzo ważne jest dla nas, aby nasi pacjenci czuli się komfortowo i wyjątkowo.

 Jakie soczewki polecić?

Soczewki dla dzieci powinny być przede wszystkim bezpieczne, lekkie i odporne na wszelkie uszkodzenia. Dedykowanym materiałem na soczewki organiczne, bo o takich mowa, jest Airwear, tzw. poliwęglan. Aby dodatkowo wzmocnić soczewkę na uszkodzenia typu zarysowania, soczewka powinna posiadać min. utwardzenie. Kiedy nasze kochane pociechy korzystają z komputerów, tabletów,  a także czytają ich ulubione książki, w tym przypadku wskazane są soczewki z powłoką antyrefleksyjną, która poprawi ich komfort widzenia, a oczy wtedy nie będą zmęczone, czy nawet zaczerwienione.

Lekarz okulista dziecięcy

W naszym salonie Klank Optyk Kids przyjmuje Pani doktor Magdalena Czerwińska – specjalista okulistyki dziecięcej. Lekarz z wieloletnim doświadczeniem i pasją. Specjalizuje się w leczeniu dzieci oraz dorosłych. Przyjmuje w naszym gabinecie dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i środy.

Zapisy pod numerem telefonu 530 805 238. Gabinet został wyposażony w profesjonalny sprzęt potrzebny do szczegółowej analizy narządu wzrokowego.

Okulary słoneczne, a promieniowanie UV

Bardzo istotnym elementem ochrony naszych oczu w dni słoneczne są okulary z filtrem chroniącym przed promieniowaniem UV. Nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo ważna jest ochrona naszych oczu w tym czasie. Szkodliwe promieniowanie UV ma wpływ nie tylko na starzenie się naszej skóry ale także na choroby rogówki, soczewki oraz siatkówki. Wybierajmy soczewki okularowe z wysokimi filtrami oraz z polaryzacją, aby skutecznie chronić oczy.

Profesjonaliści

W naszych salonach mają Państwo do dyspozycji wyspecjalizowaną kadrę z wieloletnim doświadczeniem w branży optycznej. Nasze indywidualne podejście do naszych miłych klientów pozwala na idealne dopasowanie rozwiązań dobranych najlepiej do ich stylu życia.

Staramy się sprostać oczekiwaniom każdej osoby odwiedzającej nasze salony, dlatego dokładamy jak najwięcej starań, aby rozwiązania zaproponowane naszym klientom były jak najbardziej indywidualne, a wręcz szyte na miarę!

Innowacyjność pozwalam nam  na dokładne spersonalizowanie produktu dla Państwa. To wszystko dzięki urządzeniu VisioOffice X.

Każdy zadowolony klient jest naszym wspólnym sukcesem. Daje nam to wiele wspaniałych doświadczeń oraz buduje wzajemne zaufanie.

Zadzwoń lub napisz do nas i umów się do naszych specjalistów KLANK OPTYK!