Nasz styl życia ciągle się zmienia, ewoluuje, a my sami od czasu do czasu lubimy poeksperymentować z naszym wyglądem. Musimy więc zdawać sobie sprawę jak ważnym elementem dopełniającym codzienną stylizację są odpowiednio dobrane oprawy okularowe. Stały się one niezbędnym akcesorium kształtującym nasz wizerunek.

Wiele osób, zarówno tych decydujących się na zakup okularów po raz pierwszy, jak i tych, które od dawna korzystają z korekcji okularowej, staje regularnie przed wątpliwościami dotyczącymi dopasowania najlepszych oprawek.

Naprzeciw tego typu dylematom wychodzą styliści okularowi. Kim jest stylista opraw i w jakich kwestiach może Ci pomóc?

Jeśli optometrysta jest specjalistą w zakresie wyboru korekcji okularowej, stylista okularów pełni u jego boku rolę doradcy modowego. Jego rolą jest wsparcie w znalezieniu najlepszych oprawek dopasowanych do Twojego stylu, charakteru, preferencji, czy aktualnych trendów.

Osoba posiadająca wszechstronne doświadczenie podpowie jak dobrać okulary do twarzy, aby wyostrzyć łagodne rysy lub przeciwnie – złagodzić mocno zarysowaną szczękę, trójkątny podbródek. Odpowiednio dobrane oprawy okularowe znacząco wpływają na proporcje twarzy i potrafią ukryć ewentualne jej dysproporcje.

Ponadto, stylista okularowy może zastosować elementy analizy kolorystycznej, dzięki czemu kolor oprawek będzie harmonijnie współgrał z Twoją naturalną kolorystyką (typem urody).

Nie bez znaczenia na wybór idealnych okularów będzie miał również określony styl ubioru. Specjalista w kreowaniu wizerunku naturalnie uwzględni, czy preferujemy odzież charakteryzującą się większą elegancją, czy może stawiamy na „luźniejszą” formę elementów garderoby. Podpowie również jaki model okularów idealnie wkomponuje się w rodzaj i charakter wykonywanej przez Ciebie pracy i niekiedy związanego z nim określonego dress codu.

Każdy chce wyglądać unikatowo, podkreślając swoją indywidualność i przede wszystkim dobrze czuć się w noszonych okularach.

Korzystając z usług Salonów Optycznych KLANK OPTYK możecie Państwo liczyć na fachową pomoc w doborze okularów, a co za tym idzie, zyskać gwarancję świetnego wyglądu i samopoczucia.

Styliści okularowi czekają na Was między innymi w salonie Klank Optyk przy ulicy Popiełuszki 56 w Kielcach (naprzeciw Castoramy).

Autor tekstu: Paweł Bułecka