Do niedawna okulary kojarzyły się wyłącznie negatywnie – z nielubianym przedmiotem, który trzeba było nosić, aby widzieć prawidłowo. Często ich użytkownicy słyszeli drwiny, a nawet przezwiska, typu „okularnik” czy „kujon”. Jednak te czasy, na szczęście, odchodzą już do przeszłości. – Większa świadomość dotycząca zdrowia, przełamywanie stereotypów oraz potrzeba świadomej autokreacji spowodowały, że noszenie okularów zostało odczarowane – uśmiecha się Ewa Chabielska, stylista okularowy z salonu Klank Optyk. – Okulary po prostu stały się modne! Coraz częściej trafiają do nas osoby, które nie potrzebują korekcji wzroku, a i tak decydują się na codziennie noszenie okularów i  sami szukają konkretnych, modnych modeli opraw.

– „Modne” to słowo klucz, które jak za dotknięciem różdżki zmienia myślenie o tym ważnym akcesorium. Obecnie właściwe każdy wie, jak bardzo okulary wpływają na nasz wizerunek. Jak dzięki nim możemy zrewolucjonizować swój wygląd – podkreśla Chabielska. Trudno się z tym nie zgodzić. W końcu okulary nosimy na twarzy, a każda osoba, którą spotykamy i z którą rozmawiamy, spogląda nam w oczy osłonięte ramą okularową. Okulary to pierwsza rzecz, którą dostrzegamy.

Firmy produkujące oprawy okularowe prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych kolekcji, ciekawych  wzorów czy kolorów oprawek. Nie ma najmniejszego problemu, abyśmy na rynku znaleźli model, który będzie spełnieniem naszych oczekiwań i dzięki któremu będziemy wyglądać zjawiskowo. – Aby znaleźć oprawkę zgodną z aktualnymi trendami, podpowiemy, czym kierować się w poszukiwaniach w bieżącym sezonie modowym. Jeśli chodzi o kolekcje okularowe, zmieniają się one w cyklach rocznych i obejmują zarówno oprawy korekcyjne, jak i słoneczne. Coraz częściej projektanci mody traktują okulary jako dodatek dopełniający  indywidualny styl lub jako element podkreślający osobowość – wyjaśnia stylista okularowy z Klank Optyk. Zarówno eksperci w dziedzinie mody, jak i główni projektanci podkreślają, że okulary będą odgrywać coraz większą rolę.

W nachodzącym sezonie 2018 możemy spodziewać się odniesień do poprzednich kolekcji, ale wszystkie trendy zostaną wzmocnione i nabiorą bardziej wyrazistego charakteru. W gamie kolorystycznej królować będą szylkretowe brązy, ale jaśniejsze, idące w kierunku żółtego odcienia. Ten kolor opraw świetnie sprawdza się w mocnych wyrazistych kształtach, najlepiej połączonych ze złotymi lub srebrnymi noskami. Oczywiście nadal na topie będą oprawy z podwójnymi belkami oraz metalowymi zausznikami.

Kolejnym trendem są geometryczne kształty opraw w kontrastowych kolorach, wzorowane na stylu pop art. Fronty powinny być płaskie lub z prostą linią górnej krawędzi. To zdecydowanie okulary dla wyrafinowanych i odważnych użytkowników! Podobnie rzecz się przedstawia w kolekcjach przeciwsłonecznych – w 2018 roku będą królować duże, metalizowane lustrzanki. Każda miłośniczka mody powinna mieć w swojej szafie okulary podobne do tych, w których wystąpiła Patrycja Woźniak w sesji zdjęciowej dla Klank Optyk.

– Dla osób ceniących wysublimowane i delikatne oprawki polecam trend, który czerpie inspiracje we wzornictwie skandynawskim. W tej kolekcji znajdziemy transparentne oprawy, ale aktualnie powinny one mieć lekkie wybarwienie pastelowe. Takie rozwiązanie wygląda korzystniej, bo podkreśla naszą kolorystykę i nadaje lekkości stylizacji. Pozostając w duchu okularów o lekkiej konstrukcji, polecamy modele wykonane z cienkiego metalowego drutu. Jesteśmy pewni, że ten trend znajdzie wielu fanów, bowiem jest niezwykle inspirujący i pasuje do wielu stylizacji. Okulary te powinny być duże, przerysowane, o ciekawych liniach. Świetnie sprawdzi się tu kształt typu Aviator, lecz w powiększonym rozmiarze – podkreśla Chabielska.

Szukając opraw dla siebie warto pamiętać, że moda jest ważna, ale najważniejsza jest nasza uroda i to do niej należy dopasować kształt i kolor oprawki. Okulary powinny podkreślać nasze piękno, wydobywać to, co w nas najlepsze. – Jeśli mamy problem ze znalezieniem właściwych okularów, udajmy się po fachową pomoc do stylistów okularowych z profesjonalnych salonów optycznych. Oni z całą pewnością znajdą dla nas odpowiednie okulary, które osadzone są w aktualnych trendach modowych – tłumaczy stylista okularowy z Klank Optyk.

Odwiedź jeden z naszych salonów znajdujących się w województwie świętokrzyskim i sprawdź szeroką ofertę okularów korekcyjnych, przeciwsłonecznych oraz soczewek kontaktowych!