Czeka Cię pierwsza wizyta w gabinecie okulistycznym z Twoją latoroślą? Zastanawiasz się jak przygotować siebie i dziecko? Mamy dla Ciebie krótki poradnik, który pomoże Ci zminimalizować stres.

Nie jest niespodzianką, że dzieci uczą się przede wszystkim poprzez obserwację, dlatego tak ważne jest, aby ich wzrok był ostry. W tym celu rutynowe badania wzroku są KONIECZNE dla prawidłowego rozwoju. Niestety, niektóre dzieci boją się wszystkiego, co ma związek z lekarzem i gabinetem. U wielu małych pacjentów rozwija się „syndrom białego fartucha”. Ciężko jest wytłumaczyć dziecku, że wizyta lekarska jest efektem troską o jego zdrowie. Mimo to, warto wyjaśnić dziecku, czego może się spodziewać podczas wizyty, jak będzie przebiegało badanie i jaki jest jego cel.

Wizyta dziecka u okulisty – przygotowanie

Wyjaśnij w jaki sposób lekarz okulista pomoże poprawić komfort widzenia i pozbyć się wszelkich problemów, takich jak zmęczenie oczu lub bóle głowy. Musisz wiedzieć, że podczas pierwszego badania wzroku okulista może chcieć zakropić oczy, aby źrenice uległy rozszerzeniu, pozwoli to rozluźnić akomodację dzięki czemu, lekarz okulista może najlepiej określić jakich okularów potrzebuje pacjent i zbadać dno oka.

Podczas rozmowy z dzieckiem, należy używać słów, które są łatwe do zrozumienia i adekwatne do wieku i stopnia rozwoju dziecka. Pomocne może być również pokazanie dziecku zdjęć gabinetu, wyposażenia, a nawet lekarza okulisty. Pani doktor Magdalena Czerwińska, która specjalizuje się w okulistyce dziecięcej, swoim uśmiechem, z łatwością budzi zaufanie maluchów. Dzięki temu wizyta w gabinecie będzie mniej stresująca, a samo badanie odbędzie się znacznie sprawniej. Najbardziej boimy się tego co nieznane i niespodziewane, dlatego im wcześniej zaczniesz oswajać swoje dziecko z tym co je czeka, tym lepiej.

Dziecko u okulisty – informacje dla rodzica

Rodzicu, Ty też powinieneś być gotowy. Przed wizytą sugerujemy odwiedzenie naszej strony internetowej, zapoznanie się z podstawowymi hasłami związanymi z badaniem i korekcją wad wzroku. Dobrym pomysłem jest osobista wizyta w naszym salonie. Możesz również przyprowadzić swoje dziecko, aby poznało nasz personel i miejsce. Pomoże to w nawiązaniu relacji i wzbudzeniu zaufania u dziecka i u Ciebie.

Aby usprawnić przebieg wizyty rekomendujemy przygotowanie historii medycznej dziecka. Dobrym pomysłem jest również zapisanie wszelkich pytań lub obaw dotyczących wzroku małego pacjenta. Przed pierwszą wizytą założymy, Twojemu dziecku kartę Pacjenta Okulistycznego, w której zapiszemy: imię, nazwisko, adres zamieszkania, datę urodzenia i PESEL. Warto żebyś miał te informacje przygotowane.

Zostań przy swoim dziecku w gabinecie. Nic nie może równać się z komfortem i poczuciem bezpieczeństwa, jaki zapewnia Twój dotyk i obecność. Trzymanie dziecka za rękę lub po prostu pozostanie przy nim podczas wizyty, to skuteczny sposób na uspokojenie małego pacjenta.

Nie martw się o kwestię noszenia okularów. Dobierzemy okulary idealne dla Twojego dziecka, odpowiednie do jego wieku i korekcji. Przed badaniem pokaż dziecku zdjęcia oprawek i zapytaj, np. jakie kolory mu się najbardziej podobają.

I najważniejsze: zaufaj lekarzowi i ekipie Klank Optyk!

Pani doktor Czerwińska ma ogromne doświadczenie w okulistyce dziecięcej, nasz salon to miejsce przyjazne dla dzieci, a nasi pracownicy posiadają odpowiednie podejście i kompetencje do pracy z dziećmi.

Nie czekaj! Zarejestruj swoje dziecko na badanie u dr Magdaleny Czerwińskiej, przyjmującej w Klank Optyk Kids przy ul. Zagnańskiej 92/5 pod numerem telefonu: 530 805 238 lub pisząc do nas!

Zapraszamy!