Często mówi się, że okulary progresywne to okulary na każdą odległość. Jest to prawda. Dzięki płynnemu przejściu mocy możemy uzyskać ostre widzenie do bliży – w dolnej części soczewki, w górnej doskonałe widzenie do dali, oraz odległość pośrednią znajdującą się w środku centracji soczewki okularowej.
Dla kogo przeznaczone jest takie rozwiązanie?

Co to są okulary progresywne?

Okulary progresywne są przeznaczone dla każdej osoby, która ukończyła 40. rok życia, potrzebuje okularów do odczytywania na odległość 40 cm. Inwestując w takie rozwiązanie nie musimy pamiętać o zakładaniu okularów, kiedy potrzebujemy odczytać coś z bliska, mamy je po prostu na sobie i możemy z nich korzystać w każdym momencie.

Jak długo trwa adaptacja do okularów progresywnych?

To normalne, że przyzwyczajenie się do nowych okularów, tym bardziej progresywnych, trwa jakiś czas. Naszym zadaniem- optyków- jest dobór najlepszego typu szkieł progresywnych, co umożliwi klientowi doskonałe widzenie na każdą odległość i w każdych warunkach.

Pamiętajmy o tym, aby dać sobie czas na przyzwyczajenie i nawet drobna zmiana w korekcji wpłynie na wydłużenie okresu adaptacji.

Nie używajmy też poprzednich okularów na zmianę z nowymi. Za każdym razem Twoje oczy będą musiały się przyzwyczajać do nowych, co może wpływać na odczucie ich zmęczenia.

Dla kogo rozwiązanie szkieł progresywnych nie jest polecane?

Musimy wziąć pod uwagę, że okulary progresywne nie zawsze się sprawdzą. Jeśli cierpimy z powodu zaburzeń błędnika, zwyrodnienia plamki żółtej, zaburzeń widzenia obuocznego lub cierpimy na choroby oczu, co jest powodem szybkiej zmiany wady wzroku- okulary progresywne niekoniecznie będą dobrym rozwiązaniem.

Nie można jednak nie przyznać, że okulary progresywne to jedyne rozwiązanie optyczne gwarantujące doskonały komfort widzenia w każdej sytuacji i na każdą odległość.

Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu możemy bez problemu wykonywać różne czynności bez konieczności ciągłej zmiany okularów.