Posiadanie kilku par okularów to nie tylko wyznacznik prestiżu, a raczej zapobiegliwość i dbałość o komfort życia. Okulary korekcyjne w dzisiejszych czasach to już nie tylko niezbędny przyrząd, który pozwala Nam dobrze widzieć, ale również element codziennych stylizacji.

Dlatego tak ważne jest, by właściwie dopasować okulary do naszych potrzeb i upodobań a także zabezpieczyć się w zapasowe na wypadek utraty lub zniszczenia głównej pary okularów.

Dziś w Salonach KLANK OPTYK chcieliśmy przybliżyć Państwu ten niezwykle ważny (bo związany z naszym zdrowiem i poczuciem bezpieczeństwa) temat oraz pokazać sytuacje, w których przyda się druga para okularów.

Twoja główna para okularów powinna właściwie korygować wadę wzroku, zapewniać Ci komfort i sprawdzać w każdej chwili. Jednak zdarzają się sytuacje, w których nieodzownym jest posiadanie okularów zapasowych. Oto kilka przykładów, w których warto przemyśleć jednoczesny zakup drugiej pary, która będzie praktycznym i pełnowartościowym zamiennikiem podstawowych okularów:

Okulary zapasowe na wypadek zniszczenia lub zgubienia głównej pary okularów

Czasami zdarza się, że okulary gdzieś się zawieruszą lub uszkodzą. W takich sytuacjach trudno jest sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie. Jeśli okulary ulegną zniszczeni, zwykle udajemy się do najbliższego salonu optycznego w celu ich naprawy. Niestety nie zawsze jest to możliwe.

I co w takiej sytuacji?! Jak wówczas prowadzić auto, pracować z dokumentami bądź przy komputerze, kiedy trudno odczytać mały druk? Jak dostrzec treść slajdów na prezentacji podczas szkolenia, spotkania biznesowego czy wykładu?

Przy znaczących wadach wzroku komplikacje są jeszcze poważniejsze-brak okularów może utrudniać nawet zwykłą codzienną aktywność (przeczytanie ulotki leku czy uprawianie sportu). Często w takich chwilach osoby popełniają podstawowy błąd sięgając po swoje poprzednie, stare okulary traktując je jako „złoty środek” na sytuację kryzysową.

Nie będą one jednak rozwiązaniem optymalnym, możemy w nich żle widzieć, a także odczuwać przykre dolegliwości np. ból głowy. Związane jest to z niewłaściwą korekcją szkieł okularowych, która jest niewystarczająca aby zaspokoić dotychczasową moc soczewek. Lepiej od razu „dmuchać na zimne” i wyposażyć się w drugą równorzędną sztukę okularów do codziennego użytku.

Druga para okularów w różnym stylu

Nie zawsze oprawki które posiadamy, odpowiadają jednocześnie naszej pracy, jak i stylowi „po godzinach”. I właśnie w takich sytuacjach przydaje się druga para okularów. Eleganckie, klasyczne oprawki to dobry i bezpieczny wybór do pracy biurowej, z kolei bardziej ekstrawaganckie i kolorowe modele pozwolą wyrazić osobowość np. podczas prywatnych spotkań ze znajomymi.

Jeżeli zdecydujesz się na oprawki w innej konwencji niż te, których używasz na co dzień, łatwiej będzie Ci dopasować okulary do różnorodnych kreacji, otworzyć na nowe stylizacje.

Okulary zapasowe dla osób noszących soczewki kontaktowe

Trzeba wspomnieć o tym, że w przeciwieństwie do okularów, soczewki nosi się przez określony czas. Zbyt długie noszenie szkieł kontaktowych może wywołać podrażnienie oczu, zapalenie spojówek, czy zapalenie rogówki. Okulary są więc świetną alternatywa dla osób, które pragną zmiany lub po prostu chcą dać odpocząć oczom.

Druga para okularów dla osób pracujących przy komputerze

Często okulary, które użytkujemy nie są w stanie w 100% sprostać sytuacjom, na które napotyka nasz wzrok pracując przy monitorze ekranowym. Tradycyjne okulary do czytania często nie spełniają dobrze swojego zadania. W takich sytuacjach najlepszym wyborem będą okulary wzbogacone o optykę z dedykowana powłoką antyrefleksyjną tzw. „blue blocker”. Okulary do komputera mogą też być wyposażone w specjalne soczewki półprogresywne.

Większość z Nas ma wiele par butów, spodni, pasków, torebek czy innych elementów garderoby, w dalszym ciągu traktując okulary jako rzecz, która nie jest Nam niezbędna w codziennej egzystencji. A to nieprawda. Przytoczyliśmy Państwu tylko kilka przykładów, w których nie można zaprzeczyć, że druga para okularów przydaje się w wielu sytuacjach.

Nie traktujmy więc zakupu więcej niż jednej pary okularów jako rzeczy zbytecznej ale jako konieczność!

Zajrzyj do naszych salonów i sprawdź szeroki wybór m.in. okularów korekcyjnych, przeciwsłonecznych czy soczewek kontaktowych!