fbpx

Skończyłeś 40 lat?

Masz problemy ze wzrokiem?

Sprawdź, czy nie jesteś prezbiopem.

📍 To jest wyrób medyczny, używaj go zgodnie z instrukcją. Soczewki korekcyjne są wyrobem medycznym, przeznaczonym do okularów korygujących wzrok. Podmiot odpowiedzialny za reklamę to Salon Optyczny Klank Magdalena, ul. Tadeusza Kościuszki 12, Busko-Zdrój.


Czym jest prezbiopia?

Wiesz, że aż 10 mln Polaków ma problem z przeczytaniem smsa? I to wcale nie z powodu zbyt małego wyświetlacza. Rozmazany tekst w gazecie, słaba akomodacja oka, gorsze widzenie po zmroku – to codzienność wszystkich, których dosięgła już prezbiopia. Prezbiopia jest efektem naturalnych zmian układu wzrokowego zachodzących z wiekiem. Dotyczy każdego po 40. roku życia i objawia się trudnościami z wyraźnym widzeniem z bliska, szczególnie przy słabym oświetleniu.

Pierwsze oznaki prezbiopii

O prezbiopii możemy mówić, kiedy różne sytuacje życia codziennego stają się coraz bardziej uciążliwe ze względu na niewyraźne widzenie. Są to sytuacje takie jak:

  • czytanie gazety lub menu w restauracji,
  • pisanie wiadomości tekstowych w telefonie komórkowym,
  • pisanie na klawiaturze komputera,
  • glądanie zdjęć na wyświetlaczu aparatu fotograficznego.

Wymuszają one odsuwanie od oczu obserwowanego przedmiotu, aby wyraźnie zobaczyć jego szczegóły (np. odczytać drobny tekst). W miarę upływu czasu soczewka oka staje się też mniej sprężysta, a mięśnie odpowiedzialne za zmianę kształtu soczewki mniej sprawne.

W efekcie oko nie jest w stanie równie dobrze widzieć przedmiotów położonych blisko i daleko. W takiej sytuacji konieczne staje się posiadanie okularów. Jeśli już wcześniej wzrok wymagał stosowania okularów do dali, to z czasem staje się konieczne używanie drugiej pary okularów – do prac w bliskiej odległości, takich jak czytanie, pisanie, szycie, majsterkowanie, praca na komputerze itp.

Rzut oka na fakty

1. Prezbiopia to nie choroba – to naturalne zmiany zachodzące z wiekiem w ludzkim oku (gdy soczewka się starzeje, traci elastyczność).

2. Prezbiopia to proces – stopniowo rozwija się, ewoluuje, pogłębia (najmocniej w okresie 40-55 roku życia), i nie da się jej zatrzymać.

3. Prezbiopia jest nieuchronna – ponieważ pojawia się u każdego wraz z wiekiem, nie zapobiegnie jej nawet najzdrowszy tryb życia.

4. Prezbiopia może być uciążliwa – wprowadza dyskomfort, przeszkadza w najprostszych czynnościach.

5. Prezbiopia to już nie problem – odkąd stworzono szkła progresywne, można żyć tak, jakby jej nie było. Szkła progresywne to obecnie najlepsza odpowiedź technologii optycznej na prezbiopię. Dowiedz się o nich więcej i sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie.

Rozwiązania dla prezbiopów

Szkła jednoogniskowe do bliży

Zapewniają wyraźne widzenie bliży do odległości 40 cm. Żeby wyraźnie widzieć dal i obszar pośredni, trzeba zdjąć okulary, patrzeć ponad nimi lub zmienić je na drugą parę do dali.

Szkła progresywne

Aby uniknąć ciągłego zakładania i zdejmowania okularów, szkła progresywne oferują wyraźne widzenie przedmiotów położonych blisko, w obszarze pośrednim i daleko. To najlepsze rozwiązanie dla osób 40+, które chcą widzieć wyraźnie na wszystkie odległości.

Szkła dwuogniskowe

Zapewniają tylko wyraźne widzenie bliży i dali, natomiast widzenie obszaru pośredniego jest nieostre. Poza tym mają nieestetyczny wygląd, ponieważ widoczny jest na ich powierzchni obszar do bliży.

Znajdź specjalistę

 

Lista salonów optycznych Klank Optyk, biorących udział w akcji

Kielce, al. Jerzego Popiełuszki 56

al. Jerzego Popiełuszki 56 , 25-155 Kielce

tel. 41 367 27 01

Kielce, al. IX Wieków Kielc 4

al. IX Wieków Kielc 4 , 25-615 Kielce

730583788

Kielce, os. Na Stoku 72H

os. na Stoku 72 H / 1, 25-437 Kielce

41 331 57 25

Busko-Zdrój, ul. Kościuszki 12

ul. Tadeusza Kościuszki 12 , 28-100 Busko-Zdrój

tel. 41 376 13 69

Busko-Zdrój, ul. 1 maja 15A

al. 1 maja 15A , 28-100 Busko-Zdrój

41 378 10 20

Solec-Zdrój, ul. Kościuszki 6

ul. Tadeusza Kościuszki 6 , 28-131 Solec-Zdrój

41 377 60 69

Chmielnik, Rynek 26

Rynek 26 , 26-020 Chmielnik

696331825