Skończyłeś 40 lat?
Masz problemy ze wzrokiem?
Sprawdź, czy nie jesteś prezbiopem.
To jest wyrób medyczny, używaj go zgodnie z instrukcją. Soczewki korekcyjne są wyrobem medycznym, przeznaczonym do okularów korygujących wzrok. Podmiot odpowiedzialny za reklamę to Salon Optyczny Klank Magdalena, ul. Tadeusza Kościuszki 12, Busko-Zdrój.
Czym jest prezbiopia?
Wiesz, że aż 10 mln Polaków ma problem z przeczytaniem smsa? I to wcale nie z powodu zbyt małego wyświetlacza. Rozmazany tekst w gazecie, słaba akomodacja oka, gorsze widzenie po zmroku – to codzienność wszystkich, których dosięgła już prezbiopia. Prezbiopia jest efektem naturalnych zmian układu wzrokowego zachodzących z wiekiem. Dotyczy każdego po 40. roku życia i objawia się trudnościami z wyraźnym widzeniem z bliska, szczególnie przy słabym oświetleniu.
Pierwsze oznaki prezbiopii
O prezbiopii możemy mówić, kiedy różne sytuacje życia codziennego stają się coraz bardziej uciążliwe ze względu na niewyraźne widzenie. Są to sytuacje takie jak:
- czytanie gazety lub menu w restauracji,
- pisanie wiadomości tekstowych w telefonie komórkowym,
- pisanie na klawiaturze komputera,
- glądanie zdjęć na wyświetlaczu aparatu fotograficznego.
Wymuszają one odsuwanie od oczu obserwowanego przedmiotu, aby wyraźnie zobaczyć jego szczegóły (np. odczytać drobny tekst). W miarę upływu czasu soczewka oka staje się też mniej sprężysta, a mięśnie odpowiedzialne za zmianę kształtu soczewki mniej sprawne.
W efekcie oko nie jest w stanie równie dobrze widzieć przedmiotów położonych blisko i daleko. W takiej sytuacji konieczne staje się posiadanie okularów. Jeśli już wcześniej wzrok wymagał stosowania okularów do dali, to z czasem staje się konieczne używanie drugiej pary okularów – do prac w bliskiej odległości, takich jak czytanie, pisanie, szycie, majsterkowanie, praca na komputerze itp.
Rzut oka na fakty
1. Prezbiopia to nie choroba – to naturalne zmiany zachodzące z wiekiem w ludzkim oku (gdy soczewka się starzeje, traci elastyczność).
2. Prezbiopia to proces – stopniowo rozwija się, ewoluuje, pogłębia (najmocniej w okresie 40-55 roku życia), i nie da się jej zatrzymać.
3. Prezbiopia jest nieuchronna – ponieważ pojawia się u każdego wraz z wiekiem, nie zapobiegnie jej nawet najzdrowszy tryb życia.
4. Prezbiopia może być uciążliwa – wprowadza dyskomfort, przeszkadza w najprostszych czynnościach.
5. Prezbiopia to już nie problem – odkąd stworzono szkła progresywne, można żyć tak, jakby jej nie było. Szkła progresywne to obecnie najlepsza odpowiedź technologii optycznej na prezbiopię. Dowiedz się o nich więcej i sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie.
Rozwiązania dla prezbiopów