Geniusz wśród projektantów. Nazwisko, które znają wszyscy zainteresowani modą. Człowiek, który w tym, co robi, zawsze dąży do perfekcji. Znakomity biznesmen, a zarazem „wielki romantyk” o artystycznej duszy. Jednym słowem – Tom Ford. W ostatnich latach odnoszący właściwe same sukcesy. Dzięki swej determinacji w dążeniu do celu i konsekwencji w wyborze ścieżki kariery, w przeciągu kilkunastu lat wszedł na sam szczyt branży modowej. Projektuje kolekcje ubrań dla kobiet i mężczyzn, perfumy, kosmetyki i akcesoria odzieżowe. Ale jego wielką miłością zawsze były i będą okulary.

Tom Ford – okulary Jamesa Bonda

Kiedy w 2005 roku podjął śmiałą decyzję i postanowił spełnić swoje marzenia, tworząc markę pod własnym nazwiskiem, rozpoczął właśnie od okularów. Oprawki ze słynnym i subtelnym „T” jako logo noszą obecnie takie gwiazdy jak: Kim Kardashian, Jennifer Lawrence, George Clooney, Jennifer Lopez, Daniel Craig, Brat Pitt i wiele, wiele innych. Tom Ford udowadnia, że okulary to bardzo istotny element mody, który może diametralnie zmienić nasz wygląd. Przede wszystkim są jedną z pierwszych rzeczy, które rzucają nam się w oczy, kiedy patrzymy na drugą osobę. Ważne więc, by podkreślały zarówno jej urodę, jak i styl. Okulary muszą być również najwyższej jakości, gdyż podkreślają nasz status społeczny i dodają elegancji naszym stylizacjom. Tom Ford zawsze podkreśla, że dobre ubranie daje człowiekowi siłę, ponieważ pokazuje nas jako ludzi zdecydowanych, pewnych swoich możliwości.  Jego ulubione powiedzenie: „Bądź sobą, ale w swoim najlepszym wydaniu”, to najlepsze motto wszystkich jego kolekcji.

Gdy w 2005 roku padła propozycja współpracy przy projektowaniu ubrań dla kultowego Jamesa Bonda, Tom Ford chętnie wyposażył go w swoje okulary, a z czasem przystąpił do stworzenia całej kolekcji garniturów dla prawdziwie eleganckiego, męskiego bohatera. Bo któż byłby lepszą wizytówką marki Tom Ford, jeśli nie Agent Specjalny 007?

I tak, dzięki magii wielkiego ekranu, zaistniały w naszej świadomości modele opraw FT Aviator 0108 19 V, FT Marko 0144 18 F, FT Henry 0248 52 A, czy kultowy FT Snowdon  0237 52 N. To właśnie w tych okularach Daniel Craig zdobywał serca widzów na całym świecie, wcielając się w rolę przystojnego, inteligentnego oraz wszechstronnie wykształconego brytyjskiego szpiega.

Miliony widzów pokochały te okulary, bo dzięki nim możemy poczuć się tak wyjątkowo, jak bohater filmu akcji. Okulary Toma Forda to synonim nowoczesnej elegancji, szyku i seksapilu, dzięki którym jesteśmy sobą w naszym najlepszym wydaniu.

Motto rodowe Jamesa Bonda

A na koniec trzeba wspomnieć jeszcze jedną rzecz – Tom Ford tak ukochał swoje projekty, że nadaje im ludzkie imiona, tak jakby były jego dziećmi. Wymieńmy choćby kilka z nich: Anoushka FT 0371, Eva FT 0374, Hugh FT 0337, Miles FT 0341… i wiele innych. Nie pozostaje nam nic innego, jak również zakochać się w projektach Toma Forda.

Odwiedź jeden z salonów KLANK OPTYK i zapoznaj się z ofertą marki Tom Ford!