Dla osób uprawiających sport, najlepszą ochronę przeciwsłoneczną zapewniają okulary sportowe. Optymalnie dopasowane do głowy, lekkie i wytrzymałe, maksymalnie chroniące przed szkodliwym działaniem słońca – to marzenie każdego, kto aktywnie spędza czas na świeżym powietrzu.

Niestety, kiedy potrzebujemy okularów sportowych z korekcją, zaczynają się problemy. Duża krzywizna oprawki technicznie utrudnia montaż szkieł korekcyjnych, a często wręcz uniemożliwia.

Ale z tym problemem świetnie radzi sobie Oakley, który sam produkuje soczewki przeciwsłoneczne korekcyjne do większości swoich modeli. Materiał Plutonite® zapewnia doskonałą jakość i odporność na uszkodzenia. Technologia Prizm™ uporządkuje obraz niwelując wszelkie odblaski oraz nasycając odpowiednie grupy kolorów. A to wszystko połączone z Twoją korekcją, wykonane w sposób zapewniający idealne widzenie w każdym kierunku, niezależnie od krzywizny oprawki.

Idealnym przykładem są okulary wykonane dla jednego z naszych klientów, który poprzez swoją korekcję miał utrudnioną możliwość uprawiania ulubionego sportu. W tym przypadku – golfa.

Okulary Oakley z dużą krzywizną bazową, świetnie chronią przed słońcem oraz wiatrem wpadającym z boku, a soczewka korekcyjna, wykonana w technologii Prizm Golf, zapewnia idealne widzenie pod każdym kątem. Podkreśla całą gamę zielonych odcieni, umożliwiając doskonałą ocenę podłoża oraz odległości na polu golfowym, niezależnie od pogody. To wszystko sprawia, że ich użytkownik może w pełni rozkoszować się ulubionym sportem!

Jako uzupełnienie dla naszego klienta wykonaliśmy typowo sportowe okulary Oakley do innych aktywności, takich jak np. jazda na rowerze czy gra w tenisa. Tym razem połączyliśmy okulary sportowe z soczewką korekcyjną i powłoką fotochromową Transitions VII. Dzięki temu otrzymaliśmy okulary, które w inteligentny sposób zaciemniają się w zależności od natężenia światła i promieniowania UV. Dzięki temu dostosowują się do każdych warunków oświetleniowych, zapewniając właścicielowi maksimum wrażeń sportowych.

Należy nadmienić, że Oakley wytwarza do swoich mocno zagiętych opraw sportowych zarówno szkła korekcyjne jednoogniskowe, jak i progresywne! To absolutny przełom w technologii soczewek okularowych.

Odwiedź KLANK OPTYK i sprawdź ofertę marki Oakley!

Miło nam przypomnieć, że marka Oakley jest bohaterem naszej promocji „Miesiąc z marką”. Wszystkie okulary tego producenta otrzymacie 15% taniej.

Kliknij, aby poznać szczegóły.