To w zasadzie produkt stary jak świat, gdyż na Starym Kontynencie pierwsze okulary korekcyjne pojawiły się już w XIV wieku. Oczywiście początkowo ich dokładność nijak się miała do osiągnięć współczesnej techniki, jednak i tak były one bardzo pomocne. Wtedy do wykonania pierwszych oprawek posłużono się kośćmi, skórą, czy drewnem.

Dziś okulary korekcyjne to precyzyjnie wykonane urządzenie służące korekcji naszego wzroku. Są one bardzo pomocne tym, którzy cierpią na wiele dolegliwości związanych z poprawnym widzeniem. W tej grupie najczęściej znajdziemy:

  • Krótkowzroczność
  • Dalekowzroczność
  • Astygmatyzm
  • Prezbiopia

Jeśli zmagasz się z takimi problemami, każdy w województwie świętokrzyskim salon optyczny Klank Optyk ma dla Ciebie szereg optymalnych rozwiązań! Na miejscu dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o okularach korekcyjnych.

Jakie szkła przy dużej wadzie wzroku?

To często zadawane pytanie. Jednak zanim do tego dojdziemy, wcześniej należy przeprowadzić badania wzroku. Salony optyczne Klank Optyk to nie tylko sprzedaż oprawek okularowych, ale również kompleksowe wsparcie ze strony takich fachowców jak okulista czy optometrysta. To oni otoczą Cię pełnym wsparciem w przypadku, gdy masz lub podejrzewasz problemy z widzeniem. Niezbędny będzie pomiar ostrości wzroku i refrakcji. Po otrzymanej recepcie pracownicy Klank Optyk doskonale wie, jakie okulary korekcyjne będą dla Ciebie odpowiednie.

I właśnie na tym etapie podejmowana jest decyzja o doborze szkieł do wady wzroku. Jak będą wyglądać szkła przy dużej wadzie wzroku? Nie ma się co martwić, przy obecnych możliwościach technologicznych nawet przy dużych mocach okulary mogą wyglądać po prostu ładnie. Zawdzięczamy to choćby zastosowaniu materiałów o dużej gęstości, jak również optymalizacji średnicy szkieł.

Jak sprawdzić jakość szkieł w okularach?

Istnieją dwa rodzaje klientów. Tacy, którzy już noszą okulary oraz tacy, którzy okulary będą nosić. Ta pierwsza grupa powinna pamiętać o regularnych badaniach wzroku i konieczności wymiany soczewek na nowe co około dwa lata. Zwłaszcza że wzrok może się zmieniać z czasem.

Jak sprawdzić jakość szkieł w okularach? Wartości oraz jakość fizyczną soczewek jesteśmy w stanie sprawdzić w praktycznie każdym salonie optycznym. Na tej podstawie optyk powie nam, czy warto pokusić się o zmianę. Fizyczną żywotność naszych okularów możemy wydłużyć poprzez regularną pielęgnację zapewniającą długotrwałą trwałość. Warto je czyścić specjalnymi środkami, które możemy zakupić w salonie Klank Optyk Kielce, a także na terenie innych miejscowości województwa świętokrzyskiego. Do okularów można też zakupić etui.

Czym się różnią szkła cylindryczne od zwykłych?

Salony działające na terenie województwa świętokrzyskiego w tym niejeden optyk Kielce pod szyldem „Klank Optyk” zaopatrzony jest w wiele rozwiązań. Na miejscu dostępne są między innymi okulary progresywne, sięgnąć można też po okulary cylindryczne korygujące astygmatyzm. Te różnią się od zwykłych soczewek znacząco. Dzieje się tak dlatego, bo promienie świetlne w rogówce u osób z astygmatyzmem nie przecinają się w jednym punkcie, co sprawia, że widzimy obraz nieostry i niewyraźny. Szkła cylindryczne łączą dwa ogniska, co prowadzi do poprawnego widzenia.

Po więcej informacji na temat okularów korekcyjnych zapraszamy do salonów Klank Optyk. Z pewnością odpowiemy na takie zagadnienia jak na przykład: grubość szkieł okularowych, redukcja grubości szkieł, indeks grubości szkieł i nie tylko!

Soczewki korekcyjne są wyrobem medycznym, przeznaczonym do okularów korygujących wzrok. Podmiot odpowiedzialny za reklamę to Salon Optyczny Klank Magdalena, ul. Tadeusza Kościuszki 12, Busko-Zdrój.