Greckie inspiracje, włoski styl a całość odziana w jubilerski sznyt to idealny opis luksusowej marki Bvlgarii, która w swojej ofercie posiada okulary korekcyjne jak również przeciwsłoneczne. Twórca marki – SotiriosVoulgaris od wczesnych lat wiedział co najpiękniejsze i najszlachetniejsze, a swoje inspiracje zawierał w biżuterii, którą z kunsztem tworzył od młodości. Jego dzieła szybko odniosły sukces i nadal, pomimo ponad 130 letniej tradycji marki, należą do produktów pożądanych przez rzesze kobiet. Obecnie marka Bvlgarii posiada w swojej ofercie – oprócz oczywiście biżuterii – perfumy, jedwabne apaszki oraz okulary.

Współcześnie, kolekcje okularów Bvlgari odzwierciedlają wrodzone piękno kobiety, które jest akcentowane poprzez olśniewające wyrafinowanie i elegancki urok, a wszystko z charakterystycznym greckim odwołaniem.  Kolekcje okularowe to biżuteria dla oczu, w której znajdują się materiały szlachetne i ponadczasowe. Ale ekskluzywne Bvlgarii to nie tylko kosztowny wydatek, to również synonim wysokiej jakości, wytworny i wygodny dodatek dla każdej kobiety, która kocha luksus.

Doskonałym tego przykładem jest model przeciwsłoneczny 8187 KB z linii Serpenti. Oglądając formę frontu, zauważamy odwołanie do najnowszych trendów modowych w okularach poprzez geometryczne cięcia oprawy. Jednakże już na zausznikach pojawia się tradycyjny motyw węża, tak charakterystyczny dla Bvlgarii – to symbol mądrości, witalności i uwodzenia.  Wąż owinięty wokół historii ludzkości sięga starożytnej greckiej i rzymskiej mitologii, a to przecież największa inspiracja dla marki.  Zauszniki w kształcie węża ozdobione są 24 karatowym złotem a jego oczy to ręcznie osadzane kamienie szlachetne – w tym wypadku to  malachity. Cała kolekcja Serpenti, z której pochodzą okulary z wężowymi zausznikami ozdabiana jest kamieniami szlachetnymi najwyższej próby – ametystami, malachitami czy nawet diamentami. Ta kolekcja to również ukłon w stronę precyzji – mistrzowsko wykonana głowa węża bezapelacyjnie nadaje całości luksusowego wizerunku.


Przy tak wysokiej dbałości o szczegóły, precyzji wykonania oraz staranności w doborze materiałów do produkcji biżuterii i okularów oczywistym jest, że Bvlgarii jest marką silnie wyróżniającą się na tle innych domów mody. I jesteśmy pewni, że żadna kobieta nie przejdzie obojętnie obok tak wspaniałych, biżuteryjnych dzieł sztuki. Bo Bvlgarii to luksus, styl i elegancja złączone w jedną całość.