Co trzecie kieleckie dziecko w wieku szkolnym dotknięte jest jedną z najczęściej występujących wad wzroku, czyli krótkowzrocznością. Lawinowy wzrost wynika między innymi ze zbyt częstego korzystania z urządzeń cyfrowych, w tym smartfonów, czy tabletów. To problem, którego nie wolno bagatelizować, gdyż może mieć kolosalny wpływ na kształtowanie się dziecka.

Eksperci w tej dziedzinie są zgodni, że to istna plaga naszych czasów i według ich przewidywań, nie będzie lepiej. Szacuje się, że do 2050 roku aż połowa populacji świata dotknięta będzie krótkowzrocznością. Za ten stan rzeczy odpowiada nie tylko styl życia determinowany przez postępującą cyfryzację, ale również uwarunkowania genetyczne i środowiskowe, czy spędzanie coraz większej ilości czasu w bliskich odległościach. To główne czynniki predysponujące do powstawania i progresji krótkowzroczności.

Dlatego rodzicie, opiekunowie oraz nauczyciele muszą zdawać sobie sprawę z tego, że wad wzroku nie wolno bagatelizować. – Należy stosować regularną profilaktykę i jeśli pojawią się pierwsze objawy problemów z widzeniem u dziecka, szybka reakcja może się okazać kluczowa – zwraca uwagę Tomasz Klank z salonów Klank Optyk Kielce.

W dalszej części wypowiedzi podkreśla on, że krótkowzroczność, to nie tylko spadek jakości życia, ale również wyższe ryzyko rozwoju chorób oczu, takich jak zaćma, jaskra, zwyrodnienie plamki i odwarstwienie siatkówki, a w skrajnych przypadkach może prowadzić nawet do ślepoty.

Przełom w walce z krótkowzrocznością u dzieci!

Naukowcy od dawna poszukiwali metody na zahamowanie rozwoju krótkowzroczności, lecz nie zawsze kończyło się to sukcesem. Już 30 lat temu, na podstawie badań, obalono popularny mit wśród lekarzy ubiegłego wieku, aby krótkowzroczność nie była korygowana do końca. Takie praktyki przynosiły dokładnie odwrotne skutki, czyli gwałtowny wzrost wady wzroku.

Obecnie w większości przypadków krótkowzroczność jest korygowana za pomocą okularów ze standardowymi soczewkami jednoogniskowymi lub soczewkami kontaktowymi, które zapewniają wyraźne widzenie, przy czym nie pomagają w procesie spowalniania progresji krótkowzroczności.
Jednak w ostatnich latach naukowcy ogłosili przełom, dzięki któremu teraz rozwój krótkowzroczności można spowalniać, a nawet zatrzymać, nie tylko korygować!

Soczewki MiYOSMART oraz Stellest ratunkiem dla dzieci z krótkowzrocznością

Dwóch czołowych producentów soczewek wprowadziło innowacyjne rozwiązania w tym zakresie. Już w 2021 roku na terenie naszego kraju firma Hoya wprowadziła soczewki MiYOSMART, oparte na technologii DIMS (Defocus Incorporated Multiple Segments), natomiast firma Essilor, posiada w swojej ofercie soczewki Stellest, bazujące na technologii H.A.L.T. (Highly Aspherical Lenslet Target).

Wspomniane soczewki okularowe są przełomowym rozwiązaniem przeznaczonym do korekcji i kontroli postępu krótkowzroczności u dzieci w bezpieczny, łatwy, skuteczny i nieinwazyjny sposób.

Wyniki kilkuletnich badań klinicznych wykazały, że codzienne stosowanie soczewek okularowych MiYOSMART bądź Stellest, spowalnia progresję krótkowzroczności średnio o 60 procent, w porównaniu do standardowych soczewek jednoogniskowych.

Dzięki zastosowaniu rewolucyjnej technologii, soczewki okularowe MiYOSMART oraz Stellest korygują wadę wzroku na całej powierzchni i spowalniają progresję krótkowzroczności. Dzieje się tak dzięki mikrosegmentom krótkowzrocznego rozogniskowania, które kształtem przypominają plastry miodu.

Soczewka Stellest oraz MiYOSMART z segmentami przypominającymi plastry miodu

Zbyt długa gałka oczna jest najczęstszym powodem progresji krótkowzroczności. Stosowanie opisywanych soczewek sprawia, że proces wydłużania gałki ocznej zostaje spowolniony, a nawet zatrzymany!

Oko krótkowzroczne – proces wydłużania gałki można zatrzymać!

Dla kogo polecane są soczewki MiYOSMART oraz Stellest?

Niezdiagnozowane problemy ze wzrokiem u malucha mogą powodować problemy z koncentracją oraz nauką, a w konsekwencji prowadzić do niskiej samooceny i spadków nastroju. Rodzice powinni zadbać o zdrowie i przyszłość swoich pociech. Najlepszym rozwiązaniem mogą się okazać soczewki MiYOSMART oraz Stellest. – Mogą być stosowane przez każde dziecko ze zdiagnozowaną krótkowzrocznością. To rozwiązanie nieinwazyjne i bezpieczne – zaznacza Tomasz Klank.

W salonach Klank Optyk dostępne są oba rozwiązania (MiYOSMART oraz Stellest), a personel posiada odpowiednią wiedzę, potwierdzoną certyfikatami, upoważniającymi do rekomendacji powyższych technologii. Soczewki okularowe MiYOSMART i Stellest mogą być sprzedawane wyłącznie przez certyfikowanych specjalistów ochrony wzroku i są dostępne tylko w certyfikowanych salonach optycznych.
Rodziców i opiekunów zachęcamy do skorzystania z propozycji salonów Klank Optyk Kids w Kielcach oraz Busko-Zdroju. Tamtejsi specjaliści zapewniają fachowe wsparcie i z pewnością udzielą większej ilości informacji.

Rodzicu, nie czekaj, aż wada wzroku Twojego dziecka zacznie utrudniać mu codzienne funkcjonowanie i korzystanie z uroków dzieciństwa. Zadbaj o przyszłość swojej pociechy już dzisiaj.

📍 To jest wyrób medyczny, używaj go zgodnie z instrukcją. Soczewki korekcyjne są wyrobem medycznym, przeznaczonym do okularów korygujących wzrok. Podmiot odpowiedzialny za reklamę to Salon Optyczny Klank Magdalena, ul. Tadeusza Kościuszki 12, Busko-Zdrój.