Nieczęsto kupujemy okulary, zwłaszcza te korekcyjne. Dlatego ich zakup powinien być dokładnie przemyślany. Mimo to zdarza się, że już po dokonaniu zakupu, klient zastanawia się nad możliwości ich zwrotu. Dlatego przed zakupem warto zapoznać się z zasadami i prawem obowiązującymi w tym zakresie.

Na początek zatrzymajmy się przy okularach korekcyjnych. Te, jak sama nazwa wskazuje, są produktem medycznym dostosowanym do indywidualnych potrzeb klienta. Muszą one być zrealizowane zgodnie z receptą lekarza okulisty, dlatego zazwyczaj nie podlegają one prawu zwrotu. Taka jest wykładnia prawa konsumenckiego.

Nieco inaczej ta sprawa ma się w przypadku okularów przeciwsłonecznych lub innych produktów optycznych, które nie są dostosowane na indywidualnych potrzeb kupującego. W takiej sytuacji klient ma prawo zwrotu w określonym czasie zgodnym z przepisami prawa konsumenckiego i regulacjami salonu optycznego.

Reklamacja okularów u optyka. Zwrot okularów korekcyjnych

Oczywiście salony optyczne obejmują inny punkt odniesienia w przypadku wady zakupionych okularów bądź niespełnienia standardów jakości. W takiej sytuacji klient ma prawo do reklamacji. Optyk zobowiązany jest do jej rozpatrzenia oraz podjęcia stosownych działań, takich jak naprawa wadliwych okularów lub wymiana na nowy egzemplarz.

Salony rzecz jasna respektują też przyznaną gwarancję na okulary. Jeśli zakupiony produkt jest takową objęty, konsument ma prawo zgłosić wadę i ubiegać się o naprawę bądź wymianę.

Klank Optyk – dbamy o zadowolenie klientów

Dokładamy wszelkich starań, by nasi goście byli w pełni zadowoleni. Dlatego jeśli kupione w naszych salonach okulary są wadliwe, prosimy o kontakt z naszym personelem. W przypadku reklamacji i opieki gwarancyjnej przeprowadzamy skrupulatną ocenę sytuacji oraz robimy wszystko, by rozwiązać problem w optymalny dla konsumenta sposób. Nasza polityka zwrotów i reklamacji jest zgodna z obowiązującymi przepisami prawa konsumenta.

Naszym celem jest zapewnienie Ci kompleksowej opieki i satysfakcji, dlatego zawsze zachęcamy do kontaktu w przypadku jakichkolwiek pytań lub potrzeby wsparcia. Twój komfort i zdrowie wzroku są dla nas priorytetem.

📍 Soczewki korekcyjne są wyrobem medycznym, przeznaczonym do okularów korygujących wzrok. Podmiot odpowiedzialny za reklamę to Salon Optyczny Klank Magdalena, ul. Tadeusza Kościuszki 12, Busko-Zdrój.