Problemy z prawidłowym widzeniem dotyczą osób dorosłych w różnym wieku, a także dzieci. Jednakże najczęściej dotyczą ludzi po 40. roku życia. Jest to bowiem etap życia, w którym najczęściej swój początek ma prezbiopia określana inaczej mianem starczowzroczności.
Pojawienie się trudności w czytaniu książek czy innych informacji pisanych drobnym drukiem jest pierwszym sygnałem informującym o konieczności wizyty u optometrysty, który po badaniu określi wadę wzroku i dobierze właściwy rodzaj soczewki progresywnej.

Okulary progresywne – korekcja wzroku na każdą odległość

Okulary progresywne są nowoczesnym rozwiązaniem umożliwiającym patrzenie na rozmaite obiekty znajdujące się w różnych odległościach. Zapewniają tym samym ostre i wyraźne widzenie na każdą odległość. Specjalny rodzaj soczewek wieloogniskowych zawiera trzy obszary.

soczewka wieloogniskowa, okulary progresywne kielce

Okulary progresywne umożliwiają więc korekcję wzroku na każdej odległości. Zwłaszcza że ich zaawansowana budowa jest zawsze dostosowana do użytkownika. Jest to możliwe dzięki wykonaniu pomiarów systemami wideocentracyjnymi i dostosowaniu optyki do indywidualnych potrzeb użytkownika. Ponadto okulary progresywne dostępne są dla każdej wady wzroku.

Badania wzroku i pomiary potrzebne do wykonania dopasowanych szkieł progresywnych można wykonać w naszych salonach optycznych Klank Optyk.

Nowoczesne badania wzroku i kompleksowa diagnostyka w Kielcach

Klank Optyk to salony z gabinetami okulistycznymi wyposażonym w najnowocześniejszy sprzęt. W związku, z czym pozwalają one na wykrycie schorzenia lub wady wzroku już na wczesnym etapie. Dzięki wysokiej klasy wyposażeniu okulista Kielce ma możliwość oceny w trakcie jednej wizyty:

 •  widzenia obuocznego i przestrzennego,
 •  zdolności akomodacji i konwergencji,
 •  weryfikacji prawidłowego funkcjonowania siatkówki,
 •  pomiaru ciśnienia w gałce ocznej.

 Gabinety wykonują między innymi takie badania jak:

 •  OCT, czyli optyczna koherentna tomografia dna oka,
 •  perymetrię, czyli badanie pola widzenia,
 •  tanometrię, czyli pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego,
 •  badanie ostrości wzroku.

Okulary progresywne gwarantem dobrego widzenia w prezbiopii

Prezbiopia jako naturalny proces prowadzi do pogorszenia ostrości widzenia wraz z wiekiem. Spowodowana jest utratą elastyczności soczewki wewnątrzgałkowej i jest procesem nieuniknionym zaczynającym się z reguły po 40. roku życia. Dlatego po ukończeniu wskazanego wieku zaleca się przeprowadzanie regularnych badań w celu zachowania dobrego widzenia i ewentualnego zastosowania okularów lub soczewek kontatkowych.

Kompleksowe badanie wzroku Kielce wykonują salony Klank Optyk, które wyróżniają się profesjonalnym i indywidualnym podejściem do każdego pacjenta i jego gustu oferując modne oprawki do okularów, by pacjent, który dopiero zaczyna, mógł czuć się zawsze komfortowo.

Ponadto należy pamiętać, że okulary progresywne Kielce są rozwiązaniem umożliwiającym w przypadku prezbiopii dobre widzenie na wszystkich odległościach bez konieczności noszenia ze sobą kilku par okularów i ich zmiany. Z kolei szeroki wybór wzorów, kształtów i kolorów oprawek bezsprzecznie jest w stanie podkreślać naturalną urodę, styl i elegancję użytkownika.

Przyjazne badanie wzroku dla dzieci

Dobrym miejscem umożliwiającym kompleksowe badanie wzroku z zastosowaniem najnowszej technologii są salony optyczne Klank Optyk.

To salony, które oprócz profesjonalnej porady w doborze odpowiednich okularów przeprowadzają szczegółowe badania wzroku u osób dorosłych, a także dzieci. Jest to bardzo istotne z uwagi na fakt, że okulista dla dzieci Kielce z Klank Optyk jest w stanie wykryć wady wzroku na ich wczesnym i niewidocznym dla innych etapie rozwoju oraz zaproponować odpowiednią formę korekcji lub leczenia, by zapobiec trwałemu niedowidzeniu w życiu dorosłym. Warto podkreślić, że badanie wzroku dzieci Kielce przeprowadzane jest w sposób jak najbardziej komfortowy dla małego pacjenta, w salonach w całości dedykowanym dzieciom. Badanie odbywa się z odległości 1 metra i nie wymusza na dziecku konieczności siedzenia w bezruchu. Ponadto jest szybkie, bezbolesne i nie wymaga zakraplania oczu, dzięki czemu jest mniej stresujące.

Dobry optyk Kielce

Salony Klank Optyk posiadają w sprzedaży szeroki wybór okularów korekcyjnych i soczewek kontaktowych, ze szczególnym uwzględnieniem okularów progresywnych. Ponieważ są to okulary, które dzięki zaawansowanej technologii gwarantują użytkownikowi szerokie pole widzenia i umożliwiają tym samym swobodę patrzenia na wielu odległościach bez przesuwania głowy czy prób zmiany kąta widzenia. Dzięki czemu można je określić mianem okularów wielofunkcyjnych gwarantujących komfort użytkowania.

Do ich projektowania wykorzystuje się zaawansowane algorytmy obliczeniowe, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne dopasowanie mocy korekcyjnej do potrzeb przyszłego użytkownika. Zastosowanie znajduje tu również najnowsza technologia freeform, która umożliwia tworzenie soczewek o unikatowych krzywiznach dających minimalny poziom abberacji. Co z kolei jest gwarantem lepszego dostosowania ich do indywidualnej anatomii oka.  

Ponadto dla pacjentów, którym stanowczo nie odpowiada noszenie okularów, salon posiada w ofercie soczewki kontaktowe dwóch największych renomowanych firm:

 • Johnson&Johnson Vision Care oraz
 • Ciba & Vision.

Dodatkowo soczewki kontaktowe Kielce są też dostępne w postaci szkieł jednodniowych, co może stanowić dobre rozwiązanie w przypadku osób cierpiących na alergię.

Powody, dla których warto mieć okulary progresywne

Dlaczego warto zdecydować się na okulary progresywne? Pośród najistotniejszych zalet dających komfort użytkownikowi należy wymienić:

 • Wygodę noszenia. Ponieważ zapewniają one ostrość widzenia zarówno w dali, jak i z bliska oraz w obszarze pośrednim. Dzięki czemu użytkownik może bez zmiany okularów czytać, pracować przy komputerze, a także bezpiecznie prowadzić samochód. Bez konieczności noszenia ze sobą kilku par okularów i ich zmiany do wymaganej czynności.
 • Wysoki stopień estetyki. Głównie z uwagi na fakt, że w odróżnieniu do okularów dwuogniskowych przez środek soczewek nie przebiega nieschludna linia. Ponadto oprawione w modne oprawki dodają szyku i elegancji.
 • Gwarancję szerokiego pola widzenia dzięki zaawansowanym technologiom produkcji, które eliminują nieostry obraz w obszarach marginesowych.
 • Wysoce ekonomiczną inwestycję. Przede wszystkim z uwagi na fakt, że optometrysta dopasowuje je pod indywidualne potrzeby użytkownika i eliminuje tym samym konieczność zakupu oddzielnych okularów do dali i oddzielnych do czytania.
 • Przedłużoną trwałość okularów dzięki noszeniu jednych i eliminacji ciągłych zmian na inne. W związku z czym zakup jednej pary jest inwestycją perspektywiczną.

Reasumując, pacjent decydujący się na zakup okularów progresywnych gwarantuje sobie wygodę użytkowania i długoterminową korektę wzroku gwarantującą dobre widzenie bez względu na odległość. 

Sprawdź ofertę okularów korekcyjnych Klank Optyk: