Soczewki kontaktowe

W Naszych salonach mogą Państwo zakupić soczewki kontaktowe dwóch renomowanych firm. Soczewki kontaktowe nie są dostępne w sprzedaży wysyłkowej. Po ich odbiór zapraszamy do jednego z naszych salonów optycznych.

Rodzaje soczewek

ACUVUE OASYS® 1-Day

ACUVUE OASYS® 1-Day to soczewka dla osób prowadzących aktywny i wymagający tryb życia. Często korzystających z komputerów i smartphone’ów. To przełomowa innowacja, która pochodzi z rodziny soczewek ACUVUE OASYS®  niepokonanych w zapewnianiu komfortu. Dodatkowo badania wykazują, że łatwo się nimi posługuje, a jakość widzenia jest doskonała.

1-DAY ACUVUE® TruEye®

Jeśli w pełni korzystasz z życia i potrzebujesz soczewek kontaktowych, które nie będą Cię ograniczać, wypróbuj soczewki kontaktowe 1-DAY ACUVUE® TruEye®. Będziesz widzieć wyraźnie, zadbasz o zdrowie Twoich oczu, a komfort ich noszenia sprawi, że zapomnisz o tym, że je nosisz.

1-DAY ACUVUE® MOIST

Jeśli masz wrażliwe oczy lub alergię i szukasz jednodniowych soczewek kontaktowych oferujących długotrwały komfort i nawilżenie przez cały dzień, wypróbuj soczewki kontaktowe 1-DAY ACUVUE® MOIST.

ACUVUE OASYS®

Jeśli odczuwasz dyskomfort oczu po wielogodzinnej pracy przy komputerze, zwłaszcza w klimatyzowanych lub ogrzewanych pomieszczeniach, dwutygodniowe soczewki kontaktowe ACUVUE OASYS® to wspaniałe rozwiązanie dla Ciebie. Dodatkowo są one niepokonane w zapewnianiu komfortu.

1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM

Szukasz jednodniowych soczewek kontaktowych, które zapewnią Ci wyraźne widzenie niezależnie od ruchów Twojej głowy i oczu, nawet jeśli masz astygmatyzm? Odczuwasz suchość oczu pod koniec dnia, masz skłonność do alergii? Jeśli tak, to soczewki kontaktowe 1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM będą wspaniałym rozwiązaniem dla Ciebie.

ACUVUE OASYS® for ASTIGMATISM

Szukasz soczewek kontaktowych wielorazowego użytku gwarantujących Ci ostre widzenie pomimo astygmatyzmu, niezależnie od ruchów Twojej głowy i oczu? Twoje oczy łatwo się męczą, zwłaszcza w trakcie korzystania z komputera lub smartphone’a w klimatyzowanych lub ogrzewanych pomieszczeniach? Jeśli tak, soczewki kontaktowe ACUVUE OASYS® for ASTIGMATISM są wspaniałym rozwiązaniem dla Ciebie.

1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL

Masz 35 lat lub więcej? Ostatnio zaobserwowałeś zmiany w swoim widzeniu? Odsuwasz od siebie telefon, aby znaleźć odległość, w której widzisz wyraźnie? Z nową wieloogniskową soczewką kontaktową 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL doświadczysz wyraźnego widzenia – do bliży, dali oraz na odległości pośrednie – możesz zatem robić nadal to, co kochasz. Dzięki wykorzystaniu technologii użytej w 1-DAY ACUVUE® MOIST, otrzymasz doskonały komfort, którego oczekujesz od soczewki jednodniowej będącej światowym liderem w sprzedaży soczewek kontaktowych.

1-DAY ACUVUE® DEFINE

Soczewki 1-DAY ACUVUE® DEFINE® zostały zaprojektowane z myślą o osobach, które chciałyby naturalnie zaakcentować i pokreślić kolor swoich oczu. Te soczewki kontaktowe nie nadają oczom sztucznego koloru, a jedynie wydobywają naturalne piękno. Dodają błysku i sprawiają, że oczy wyglądają na bardziej wypoczęte. Unikalny obwód akcentuje brzeg tęczówki i dodaje głębi.

Promocje

50 zł na start

Specjalny Pakiet na start od ACUVUE®. Zyskaj:

 • Aż 50 złotych zniżki jeżeli zdecydujesz się na zakup soczewek po dopasowaniu.
 • Darmowe soczewki próbne
 • Dodatkowo jeżeli nie będziesz zadowolony z zakupionego produktu zwrócimy Ci pieniądze za niewykorzystane soczewki!

Zacznij swoją przygodę z soczewkami kontaktowymi z ACUVUE® – światowym liderem w sprzedaży soczewek kontaktowych!

2 + 1

Teraz ACUVUE OASYS® 1-Day jednodniowe soczewki kontaktowe, które mogą zapewnić Ci doskonałą jakość widzenia, komfort oraz łatwość w posługiwaniu się nimi w specjalnej promocji. To idealne soczewki dla osób spędzających dużo czasu przy ekranach komputera lub smartphone’a. Kup dwa opakowania soczewek kontaktowych ACUVUE OASYS® 1-Day, a otrzymasz trzecie za darmo! Uwaga promocja trwa tylko do końca lipca.

Prezenty na lato od ACUVUE®!

Kup 2 lub 3 opakowania soczewek kontaktowych ACUVUE® i odbierz atrakcyjne prezenty.
Przy zakupie 2 opakowań ACUVUE® odbierz modny plecak.
Przy zakupie 3 opakowań ACUVUE® – plecak i duży ręcznik z mikrofibry.

 

Weź udział w promocji! Zainstaluj aplikację Twoje ACUVUE®, wybierz odpowiedni voucher, zeskanuj kod QR i pokaż pracownikowi salonu optycznego i gotoweJ
Dodatkowo: dzięki soczewkom kontaktowym ACUVUE® chronisz swoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV.  Warto spędzić lato z ACUVUE®!
Promocja trwa od 10.07.17 do 10.10.17

Co warto wiedzieć o soczewkach kontaktowych

 1. Przed dotykaniem oczu lub soczewek kontaktowych należy dokładnie umyć ręce mydłem (najlepiej nieperfumowanym, antybakteryjnym mydłem w płynie). Następnie dokładnie spłukać i osuszyć ręce niestrzępiącym ręcznikiem.
 2. Sprawdzamy, czy soczewka kontaktowa nie wywinęła się na drugą stronę. Aby to  ustalić, wystarczy umieścić soczewkę na czubku palca i skierować ją do światła. Jeśli krawędzie wyginają się, soczewka jest wywinięta na drugą stronę. Jeśli soczewka ma kształt idealnie  półkulisty, jest w porządku.
  Większość Soczewek Kontaktowych ACUVUE ® posiada również wskaźnik 123, dzięki czemu można łatwo powiedzieć, kiedy są wywinięte na drugą stronę. Wystarczy skierować soczewkę do światła i sprawdzić, czy da się odczytać cyfry 1,2,3. Jeśli tak, soczewka jest w porządku.
 3. Za pomocą palca drugiej ręki, delikatnie przytrzymujemy górną powiekę, by powstrzymać odruch mrugania.
 4. Delikatnie wywijamy dolną część powieki za pomocą palców ręki trzymającej soczewkę.
 5. Powoli przybliżamy soczewkę do oka. Będzie nam łatwiej umieścić ją w oku, jeśli w momencie zakładania skierujemy wzrok ku górze.
 6. Powoli puszczamy powiekę i na chwilę zamykamy oczy, by soczewka mogła dopasować się do gałki ocznej.
 7. Powtarzamy wszystkie powyższe czynności dla lewego oka.
 1. Przed dotykaniem oczu lub soczewek kontaktowych należy dokładnie umyć ręce mydłem (najlepiej nieperfumowanym, antybakteryjnym mydłem w płynie). Następnie dokładnie spłukać i osuszyć ręce niestrzępiącym ręcznikiem.
 2. Zaczynamy od prawego oka, by nie pomylić soczewek.
 3. Kierujemy wzrok ku górze i delikatnie odsuwamy dolną część powieki za pomocą palca środkowego.
 4. Powoli przybliżamy palec wskazujący do oka, dopóki nie dotkniemy dolnej krawędzi soczewki.
 5. Zsuwamy soczewkę w dół, w stronę białka oka.
 6. Delikatnie ujmujemy soczewkę kciukiem i palcem wskazującym i wyjmujemy ją z oka.
 7. Lewą soczewkę zdejmujemy w ten sam sposób.
 8. Soczewki jednodniowe wyrzucamy. Te wielorazowe czyścimy i dezynfekujemy. By dowiedzieć się, jak łatwo i szybko wyczyścić soczewki wielorazowe, przejdź do naszej instrukcji tutaj.
 9. Nigdy nie spłukujemy soczewek czy pojemnika na soczewki wodą z kranu.

Mit nr 1: Soczewki kontaktowe są niewygodne

Od chwili wynalezienia pierwszych soczewek kontaktowych upłynęło dużo czasu, a w ostatnich latach nastąpił prawdziwy postęp w technologii wykonania soczewek. Nowe soczewki są niezwykle miękkie, cienkie i elastyczne oraz, co bardzo ważne, utrzymują nawilżenie, dzięki czemu odczuwasz w nich jeszcze większy komfort. Materiały, z jakich są produkowane oraz konstrukcja umożliwiają ich dopasowanie do unikalnego kształtu gałki Twojego oka. Ponieważ wymienia się je regularnie na nową parę, to zawsze możesz cieszyć się uczuciem czystości, świeżości i komfortu. W istocie soczewki kontaktowe są tak wygodne, iż szybko zapominasz, że je nosisz.

Mit nr 2: Nie podoba mi się pomysł wkładania sobie czegokolwiek do oka

Jest to zupełnie normalna reakcja osób, które nigdy nie nosiły soczewek kontaktowych. Początkowe uczucie niepewności i strachu jest całkowicie zrozumiałe – odczucie to jednak bardzo szybko znika. Gdy specjalista pokaże Ci, jak prawidłowo zakładać i zdejmować soczewki, szybko przekonasz się, że jest to tak proste, jak zakładanie i zdejmowanie butów. Miliony ludzi to robi każdego dnia, więc czemu nie miałbyś i Ty? Spróbuj, a przekonasz się sam!

Mit nr 3: Noszenie soczewek kontaktowych zwykle prowadzi do infekcji oczu

Soczewki kontaktowe same z siebie nie powodują zakażeń. Infekcje mogą zapoczątkować chorobotwórcze drobnoustroje znajdujące się na powierzchni brudnej soczewki kontaktowej. Zatem do tego typu problemów prowadzić może nieprzestrzeganie zasad higieny lub niewłaściwe używanie soczewek kontaktowych. Jeżeli będziesz stosował się do zaleceń specjalisty, będziesz mógł korzystać z wygody, jaką daje noszenie soczewek i zminimalizujesz ryzyko powstania komplikacji. Należy także pamiętać, że im częściej wymieniasz soczewki na nowe, tym zdrowsze może to być dla Twoich oczu. Mniejsza jest wtedy możliwość odkładania się osadów, takich jak tłuszcze i białka znajdujące się w filmie łzowym, które stanowią pożywkę dla zarazków. Jeżeli będziesz prawidłowo dezynfekował soczewki, dokładnie je czyścił i wymieniał na nowe zgodnie z zaleceniami Twojego specjalisty oraz będziesz przestrzegał zasad higieny, to zarazki będą miały minimalne szanse na przetrwanie.

Mit nr 4: Soczewki kontaktowe nie są zdrowe

Materiały, z których wytwarza się soczewki kontaktowe są biokompatybilne*. Podobne materiały używane są często w wielu innych dziedzinach medycyny. Materiały te przepuszczają wystarczającą dla oczu ilość tlenu. Dlatego też w przypadku nowoczesnych silikonowo-hydrożelowych soczewek kontaktowych problem z niewystarczającą ilością tlenu docierającego do rogówki należy do przeszłości. Soczewki kontaktowe produkowane są w oparciu o konstrukcję kształu rogówki, co zapewnia maksymalny komfort. Ponieważ soczewki kontaktowe są wyrobami medycznymi, przestrzeganie zaleceń specjalisty jest szczególnie ważne.

Mit nr 5: Soczewki kontaktowe nie pozwalają oczom oddychać

Aby oczy były zdrowe, konieczne jest, by do okna oka, czyli rogówki docierała odpowiednia ilość tlenu. Tlen znajduje się w Twoim otoczeniu najpierw musi przeniknąć przez soczewkę kontaktową. Jego ilość zależy od tego czy będziesz nosił soczewki tylko w dzień, czy też chcesz w nich spać. Specjalista zaproponuje Ci soczewki najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb oraz trybu życia, jaki prowadzisz. Jeżeli zastosujesz się do zaleceń udzielonych Ci przez specjalistę, możesz być pewien, że Twoje oczy będą miały dość tlenu, by swobodnie oddychać. Choć decydujący wpływ na ilość tlenu docierającego do rogówki ma materiał, z jakiego wykonano soczewki, to znaczenie mają także inne czynniki. Jednym z nich jest na przykład właściwa pielęgnacja soczewek. Wszelkie osady na soczewce będą zmniejszać ilość przepływającego przez nią tlenu. Jest to kolejny powód, dla którego właśnie czyszczenie i dezynfekowanie soczewek ma tak duże znaczenie dla utrzymanie dobrego stanu zdrowia oczu. Właściwa pielęgnacja połączona z krótkim okresem wymiany soczewek pozwoli Ci w pełni czerpać przyjemność z noszenia soczewek kontaktowych.

Mit nr 6: Soczewka kontaktowa może przemieścić się za gałkę oczną

Jest fizycznie niemożliwe, aby soczewka kontaktowa mogła się zagubić lub przemieścić za oko. Może ona wyłącznie znajdować się na przedniej części gałki ocznej lub – jeżeli ulegnie przemieszczeniu – pod powieką. Oko wyposażone jest w barierę ochronną pokrywającą przednią część gałki ocznej i zawijającą się pod górną i dolną powieką, która nie pozwala soczewce kontaktowej na przesunięcie się za gałkę oczną.

Mit nr 7: W soczewkach kontaktowych będę widział gorzej niż w okularach

W rzeczywistości często bywa odwrotnie! Soczewki kontaktowe spoczywają bezpośrednio na rogówce i korygują wadę wzroku bezpośrednio na poziomie oka, a nie jak to ma miejsce w przypadku okularów, z odległości np.1-2 cm. Soczewki nie zsuwają się z nosa, ale pozostają nieruchome na rogówce. Właśnie z tego powodu w wielu przypadkach soczewki kontaktowe zapewniają lepszą jakość widzenia niż okulary. Soczewki kontaktowe zapewniają szersze pole widzenia i lepsze widzenie peryferyjne niż okulary. Dodatkowo soczewki kontaktowe nie zachodzą mgłą, nie zsuwają się ani nie tłuką podczas aktywności fizycznej i nie zmokną podczas deszczu. Nieważne jaki sport uprawiasz, soczewki kontaktowe mogą zapewnić Ci lepsze widzenie niż okulary.

Mit nr 8: Przy nagłych ruchach soczewki mogą mi wypaść z oczu

Dzięki współczesnym konstrukcjom soczewki jest praktycznie niemożliwe, aby miękka soczewka kontaktowa mogła wypaść z oka, jeśli została na nie prawidłowo założona. Dlatego właśnie nosząc soczewki kontaktowe można uprawiać różnorodne sporty. Siła, jaka trzyma soczewkę kontaktową na oku, zależy od średnicy soczewki. Twarde soczewki kontaktowe nie przylegają do oczu tak mocno, jak miękkie (których średnica jest zwykle większa niż twardych). Miękkie soczewki kontaktowe nie wypadają samoistnie. W wyjątkowych przypadkach może się im to zdarzyć, jeśli np. zbyt mocno trzesz oko.

Mit nr 9: Wszystkie soczewki kontaktowe są prawie takie same

To nieprawda. W rzeczywistości występuje wiele różnic w soczewkach kontaktowych – mają one różne konstrukcje oraz wykonane są z różnych materiałów. Różnice występują także w formie korekcji, którą oferują – na przykład soczewki kontaktowe dla osób, które mają astygmatyzm. Wyróżniamy także różne tryby noszenia: soczewki wielokrotnej wymiany, soczewki o przedłużonym trybie noszenia czy soczewki, które wymieniasz każdego dnia. Dlatego nie wolno rozpoczynać noszenia soczewek lub zmieniać ich rodzaju bez zasięgnięcia porady u specjalisty. Komfort Twoich oczu, ostrość widzenia oraz zdrowie oczu mogą być wystawione na ryzyko.

Chcesz wiedzieć więcej?
Pobierz ulotkę i przewodnik po soczewkach marki ACUVUE®!